menu   منو خانه گالری تصاویر قوانین سوالات متداول درباره ما تماس با ما ورود عضویت سبد خرید
9 نکته مهم در طراحی پوستر تبلیغاتی موفق
9 نکته مهم در طراحی پوستر تبلیغاتی موفق
شاید در گذشته تنها کاربرد طراحی پوستر، اطلاع رسانی بود، اما طی سال های اخیر پوستر ها بازاریابی قدرتمند محصولات را انجام دادند و در این زمینه موفق عمل کرده اند. با استفاده از طراحی پوستر می توان اطلاعات بیشتر و دقیق تری به مخاطب داد و نظر ها را به کسب و کاری خاص جلب کرد. اگر  قصد دارید به صاحبان مشاغل طراحی پوستر تبلیغاتی را پیشنهاد کنید، سیلور رسانه برای این حسن انتخاب به شما تبریک می گوید. در ادامه همراه ما باشید.

شناخت بهترین ابعاد برای طراحی پوستر

بهتر است قبل از هر چیز بدانید قرار است طراحی پوستر در چه ابعادی انجام شود. اندازه های پوستر تبلیغاتی نرمال را می توان در ابعاد 25*35، 35*50، 50*70 و 100*70 در نظر داشت. اغلب پوستر ها در قطع عمودی طراحی می شوند تا انتقال پیام را جدی و رسمی تر انجام دهند. نوع طراحی در پوستر های مختلف ممکن است مینیمال یا پیچیده باشد. فونت ، تصاویر، رنگ ها و بسیاری از عناصر در طراحی پوستر به طراح کمک می کنند تا راحت تر با مخاطب ارتباط گیرد. سعی کنید از تعدد فونت، رنگ و تصویر بپرهیزید تا بیننده را گمراه نکنید که بیخیال دیدن و درک مفهوم پوستر شود.

چه چیزی باعث می شود یک پوستر تبلیغاتی موفق عمل کند؟

سیلور رسانه در این بخش قصد دارد مجموعه نکاتی را ارائه کند تا با فاکتور های مهم در طراحی پوستر تبلیغاتی بیشتر آشنا شوید. در ادامه همراه استند رسانه باشید.

رعایت خوانایی در فاصله

آنچه که خوانایی یک پوستر را افزایش می دهد رعایت فاصله دید است. از آنجاییکه پوستر ها در ابعاد بزرگ طراحی می شوند و از جمله تبلیغات محیطی محسوب می شوند لذا طراحی آن باید به گونه ای صورت گیرد که از دور قابل مشاهده و درک باشد. در طراحی پوستر تبلیغاتی به درج جزئیات نپردازید و کلیّت موضوع را در مجموعه اطلاعات و تصاویر مختصر و مفید ارائه نمایید. آنچه که باید در طرح خودنمایی کند و بیشتر از سایر المان ها خود معرف باشد عنوان پوستر یا تصویر اصلی است که باید از دید کافی برخوردار باشد. پس از این گام نوبت به مرحله بعد، یعنی درج اطلاعاتی است که به عنوان مکمل در طرح به کار می روند. دقت شود این اطلاعات بیش از حد مجاز نباشد. توضیحات را با فونتی کوچکتر از فونت اصلی درج کنید تا مخاطب را سردرگم نکنید و مانع از  هدر رفت زمان وی شوید.

استفاده از تضاد رنگی در طراحی پوستر

قدرت تضاد و کنتراست رنگ ها را در طراحی پوستر تبلیغاتی جدی بگیرید. اگر بخواهید از هارمونی و همخوانی رنگ زیاد در یک طرح تبلیغاتی استفاده کنید، بی شک جایی برای درنگ و جلب توجه مخاطب نخواهد داشت. گاهی تضاد ها و تفاوت های رنگی باعث می شود ذهن مخاطب به چالش کشیده شود تا از موضوع اصلی پوستر سر در آورد. در برخی موارد که می خواهید تک رنگ کار کنید و تصاویر را در چشم برجسته کنید، رسانه نقره ای توصیه می کند تضادی میان تصویر و زمینه ایجاد کنید تا تصویر در زمینه روشن یا تیره بهتر خودنمایی کند. با این الگو می توانید طراحی پوستر را ساده بهمراه مفاهیم ارائه کنید.

مکان نصب پوستر تبلیغاتی
باید بادقت بیشتر به این مقوله پرداخت و اطلاعاتی را قبل از طراحی جمع آوری نمود که:

    چه افرادی از محل نصب پوستر عبور می کنند؟
    دید کافی در چه فاصله ای است؟
    پوستر در چه فاصله ای می تواند وضوح خود را حفظ کند؟
    آیا عابران پیاده از آن محل بیشتر عبور می کنند یا خودرو ها؟
    قرار است چه مفهومی را به مخاطب انتقال دهیم؟
    بهترین اندازه چاپ پوستر کدام است؟
    چه رنگ هایی در محل مورد نظر کارایی خواهند داشت؟

یک طراح حرفه ای به خوبی می داند با یافتن پاسخ سوال های فوق چه چیزی را باید طراحی کند تا بالاترین کیفیت و تاثیر گذاری را داشته باشد.

درج و جایگذاری صحیح عناصر طراحی
هنگامی که می خواهید در میان رقبا به فعالیت بپردازید، باید حرفی برای گفتن داشته باشید تا بتوانید در متمایز شمردن خود موفق عمل کنید. از جمله این عوامل می توان به طراحی پوستر تبلیغاتی حرفه ای اشاره کرد. پوستری که از میان انبوه تبلیغات، مخاطبان بیشتری دارد و جذابیت و خلاقیت را به مخاطب خود هدیه می دهد قطعا نگاه دقیق تری خواهد داشت. جذب مخاطب، یکی از عوامل موفقیت پوستر تبلیغاتی است.

استفاده از تصاویر بزرگ

گاه در برخی پوستر ها تنها یک تصویر یا متن حرف اول و آخر را می زند لذا بهتر است تا جاییکه امکان دارد آن را بزرگ، بکر و خلاقانه نمایش دهید تا به شکل طنز گونه، اطلاع رسانی و یا خبری مخاطب را متوجه خود کند. از این نوع طرح پوستر تبلیغاتی اغلب در مکان های پر تردد که خودرو ها در حال حرکت هستند استفاده می شود تا در یک نگاه مفاهیم را به سادگی انتقال دهد. این همان احترامی است که یک برند برای مخاطبان و مشتریان خود در مقاطع زمانی و مکانی مختلف قائل است.

استفاده بهینه از فضای طراحی
استفاده درست از فضای پوستر، کمک می کند تا طرح تبلیغاتی خواناتر باشد. نیازی نیست همه فضاهای خالی را پر کنید، گاه با ایجاد خلاء و استفاده از نسبت طلایی به راحتی می توانید ذهن را به نقاط پر بازدید به گونه ای هوشمندانه جلب کنید تا کلیت را دریابد و نیازی به توضیحات اضافه نباشد.

طراحی پوستر تبلیغاتی فراخوان

گاه برخی کسب و کارها نیاز به طراحی پوستر تبلیغاتی دارند که جنبه فراخوان یا اطلاعیه عمومی دارد. در این نوع پوستر ها باید المانی وجود داشته باشد تا ابتدا مخاطب را به خود جلب کند، سپس اطلاعات بیشتر را با ذکر مکان، زمان و رویداد خاص در اختیارش قرار دهد. از طرفی در دنیای مدرنیته بسیاری از افراد وقت کافی ندارند تا بایستند و اطلاعات پوستر را مطالعه کنند در این زمینه سیلور رسانه توصیه می کند از کدهای QR استفاده کنید که تنها با یک اسکن، کلیه اطلاعات مورد نظر در گوشی همراه افراد قرار گیرد. ایده ای که می توان در بیلبوردهای پشت چراغ قرمز بکار گرفت تا در زمان انتظار، با اسکن QR اطلاعات مفید در اختیار علاقمندان قرار گیرد. توصیه می کنیم کد QR را تا جایی که ممکن است در بیلبورد و پوستر بزرگ درج کنید تا به راحتی در فواصل مختلف اسکن شود.

استفاده از تکینیک های چاپ

اجرای تکنیک های چاپ پوستر تبلیغاتی از جمله مهارت هایی است که اپراتور چاپ به خوبی از آن مطلع است. افراد حرفه ای به خوبی می دانند برای افزایش جذابیت در طرح از چه نوع چاپی استفاده شود تا هم کیفیت طرح حفظ شود و هم به زیبایی آن افزوده شود. از طرفی چاپ پوستر های تبلیغاتی، رسمی، کودکانه، اداری، مناسبتی به گونه متفاوت انجام می شود که هر یک نیازمند دریافت مشاوره از چاپخانه های معتبر و مدرن است. همچنین در نظر داشته باشید، مشخصات مکانی که قرار است یک پوستر تبلیغاتی نصب شود نیز حائز اهمیت است. میزان نور، روشنایی و تاریکی، نور مستقیم یا نور از پشت، همه و همه نه تنها در چاپ بلکه در نوع طراحی می توانند تاثیر گذار باشند. به همین جهت سیلور رسانه قبل از شروع به طراحی پوستر تبلیغاتی سازمان و کسب و کارهای مختلف اطلاعات کاملی از چرایی طراحی پوستر، مکان، زمان، جامعه هدف و غیره دریافت می کند تا بتواند در ارائه بهترین ها موفق عمل کند.


سفارش بج سینه و تندیس در تهران سفارش بج سینه و تندیس در تهران
۲۴ اسفند ۱۳۹۸
فواید تورهای مجازی و عکاسی پاناراما در سیلور رسانه فواید تورهای مجازی و عکاسی پاناراما در سیلور رسانه
۲۲ اسفند ۱۳۹۸
رول آپ استند نمایشگاهی چیست؟ مزایا و کاربرد رول آپ رول آپ استند نمایشگاهی چیست؟ مزایا و کاربرد رول آپ
۰۹ فروردین ۱۳۹۹
سفارش طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی در رسانه نقره ای سفارش طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی در رسانه نقره ای
۰۴ فروردین ۱۳۹۹
لایت باکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ لایت باکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟
۰۷ فروردین ۱۳۹۹