menu   منو خانه گالری تصاویر قوانین سوالات متداول درباره ما تماس با ما ورود عضویت سبد خرید
طراحی و چاپ بروشور در تهران با سیلور رسانه
طراحی و چاپ بروشور در تهران با سیلور رسانه
بروشور یک روش برای تبلیغ کسب و کار است که بسیاری از شرکت ها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود از آن استفاده می کنند. در بروشور درج اطلاعات در طرحی جذاب باعث می شود افراد برای استفاده از محصول یا خدمات تشویق شوند. این نوع از تبلیغات در حال حاضر یکی از بزار های قدرتمند به حساب می آید. سیلور رسانه در این مقاله شما را با طراحی و چاپ بروشور در تهران آشنا می کند تا بتوانید برای تجارت و کسب و کار خود تبلیغ خوبی را داشته باشید.

ویژگی های یک بروشور خوب

طراحی بروشور برای تبلیغ و بازاریابی بسیار مهم است اما قبل از طراحی نیاز است با ویژگی های یک بروشور آشنا شوید سپس اقدام به طراحی کنید. ویژگی های مهم و اساسی یک بروشور خوب عبارتند از:
اطلاعات کلی : مطالب بروشور بخش اصلی آن را تشکیل می دهد که این مهم باید به صورت مختصر و مفید، اطلاعاتی از محصولات و خدمات شرکت را ارائه دهد و طوری بیان شود که مخاطب ترغیب به خرید شود.
تبلیغاتی : تبلیغات مهم ترین عنصری است که می توان نام برد که با آن می توان فروش خود را چند برابر کرد.

نشان دهنده نام تجاری : بروشور کمک می کند نام تجاری شما برای همه شناخته شود و باعث پیشرفت کسب و کار می شود.

انتقال اطلاعات : بروشور باید بتواند نحوه استفاده و کاربرد یک محصول را به طور کامل به مخاطبان خود انتقال دهد.
همه این ویژگی ها با هم می تواند به مشتریان و مخاطبان اطمینان کافی از محصول یا خدمات را بدهند تا مصرف کننده شوند. شاید به نظر شما بعضی از موارد مهمتر از دیگری باشد ولی باید بدانید که برای طراحی بروشور خوب همه این فاکتور ها با هم مورد نیاز است. دقت داشته باشید قبل از طراحی بروشور هدف از طراحی را مشخص کنید.

مزایای استفاده از بروشور

اگر به بروشور به عنوان یک روش تبلیغاتی نگاه کنید مزایای بسیاری را برای آن می توان نام برد که تعدادی از این مزایا به شرح زیر است :
توزیع : یکی از مزایا توزیع است که می توان بروشور را در مکان های مختلف توزیع کرد. به طور مثال در زمان برگزاری نمایشگاه ها با ارائه آن می توان دید خوبی را در یک مکان به افراد زیادی از محصول و خدمات ارائه داد.

هزینه کم : در مقایسه با بسیاری از روش های تبلیغاتی استفاده از بروشور بسیار کم هزینه بوده و می توان طراحی آن را متناسب با شرایط اقتصادی خود تنظیم کرد. اگر می خواهید با کمترین هزینه تبلیغات و بازاریابی کنید این روش مناسب ترین روش برای شما است.

اعتبار بخشیدن : شاید برایتان سوال پیش بیاید که چطور یک بروشور می تواند به کسب و کار شما اعتبار ببخشد. باید گفت هنگامی که شما اهداف و خدمات خود را به طور مختصر بیان می کنید باعث می شود مشتریان در زمان خرید محصول و یا استفاده از خدمات شرکت شما را انتخاب کند.

اطلاعات جامع : این ابزار کاربردی امکان آن را می دهد تا اطلاعات جامعی را در اختیار مشتریان قرار دهید. سعی کنید اطلاعات خود را در عین جامعیت به طور مختصر ارائه کنید تا مخاطب با بررسی اجمالی هم پی به هدف و کارآیی محصولات و خدمات شما ببرد.

از چه کاغذی برای چاپ بروشور استفاده کنیم؟

کاغذی که چاپ بروشور روی آن انجام می شود بسیار حائز اهمیت است زیرا باعت ماندگاری بیشترش می شود. می توان گفت که کاغذ نمونه ای از کیفیت محصول و خدمات را نمایش می دهد.

در چاپ کاتالوگ و تراکت نیز از کاغذ استفاده می شود. جالب است بدانید که کاغذ از مواد خام فیبری تهیه می شود که به صورت طبیعی و مصنوعی در قالب خمیر تولید می شود و با توجه به ترکیبات به کار رفته در آن می توان موارد مصرف را مشخص کرد و منظور از این ترکیبات در واقع نوع گونه گیاهی است که در خمیر کاغذ استفاده شده است.

کاغذ گلاسه یکی از مرغوب ترین کاغذ هایی است که در چاپ بروشور و کاتالوگ بسیار مورد استفاده است. پیشنهاد می کنیم از کاغذی که چگالی بالایی دارد برای چاپ خود به کار ببرید. چگالی به ضخامت کاغذ تعلق می گیرد که مقدار آن را بر حسب گرم بر متر مربع در نظر می گیرند. به کاغذ هایی که دارای ضخامت نسبتا خوبی هستند بروشورهای حرفه ای می نامند.

توجه داشته باشید
کاغذ بروشور برای هر کسب و کار  باید از ضخامت مناسب برخوردار باشد. این کاغذ ها را بر حسب گرم به شما می دهند. کاغذ هایی با گرماژ 120، 135 و 150 گرم برای چاپ بروشور ارزان و مقرون به صرفه استفاده می شود.

از کاغذهایی با گرماژ 200، 250 و 300 گرم برای چاپ بروشورهای تخصصی استفاده می شود.

در هنگام چاپ باید به سایز بروشور دقت شود رایج ترین اندازه ای که پرکاربرد است کاغذ A4 می باشد البته بعضی شرکت ها از کاغذ کوچک یا بزرگ برای تبلیغ خود استفاده می کنند.

سایز بروشور ها متنوع است و معمولا به صورت دو لت و سه لت و یا بیشتر چاپ می شوند. تعداد لت ها بر حسب خط تاهایی که در بروشور است تعیین می شود یعنی چاپ دو لت داری یک خط تا است.

بروشور سه لت یکی از پرکاربرد ترین سایزهای لت می باشد که در بیشتر بروشورها شاهد آن هستید. توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب لت به سایز، اندازه و هماهنگی آن دقت شود تا بروشور جذاب تر شود. برای این کار باید کاغذ را به طور برابر بین لت ها تقسیم کنید و لازم است هر لت در حدود 4 میلی متر از کناره و خطوط فاصله داشته باشد تا نوشته های داخل بروشور به طور واضح خوانده شوند. حال نوبت آن رسیده که نوع چاپ را تعیین کنید به این خاطر که نوع چاپ به اندازه بروشور وابسته است.

اهداف چاپ بروشور

احتمالا با بروشور های متنوعی رو به رو شده اید که خدمات و محصولات خاصی را معرفی می کنند. به عقیده سیلور رسانه اگر می خواهید برای کسب و کار خود از طریق بروشور تبلیغات کنید پیشنهاد می کنیم برای هر محصولی که تولید می کنید بروشور مخصوص همان محصول را طراحی کنید. سعی کنید در طراحی تنوع را مدنظر داشته باشید. همچنین در تمامی صفحات لوگو شرکت را به صورتی واضح به کار ببرید.
طرح یک بروشور خوب باعث می شود محصول و خدمات در ذهن مخاطب باقی بماند که این خود نوعی رقابت است با کسب و کار هایی که محصولات و خدمات مشابه را تولید می کنند.

خدمات چاپ انواع بروشور و کاتالوگ

رسانه نقره ای معتقد است که اگر بتوانید بروشور حرفه ای را طراحی کنید می توانید سرمایه گذاری مناسب برای تبلیغات و بازاریابی کسب و کار خود داشته باشید. این سرمایه گذاری به شما اعتبار داده و اهداف تجاریتان را رونق می دهد. در حالی که یک بروشور ساده و غیر حرفه ای موجب می شود تمام اعتباری را که از طرق تبلیغات به دست آورده اید از بین برود. اگر برای کسب و کار خود به دنبال یک طراحی خوب هستید پیشنهاد می کنیم به سایت سیلور رسانه مراجعه کنید و پس از بررسی نمونه کارهای موجود، نوع مورد نظر را به تیم طراحی آنان سفارش دهید و هدف طراحی بروشور خود را برای طراحان ما به طور کامل شرح دهید. ارائه کلیه خدمات طراحی و چاپ در سیلور رسانه با دستگاه های مدرن و پیشرفته روز اروپا انجام می شود که با کیفیت ترین خروجی را ارائه می دهد.


انواع تخته شاسی و فوم برد در سیلور رسانه انواع تخته شاسی و فوم برد در سیلور رسانه
۰۶ فروردین ۱۳۹۹
پادکست چیست و چگونه یک پادکست خوب بسازیم؟ پادکست چیست و چگونه یک پادکست خوب بسازیم؟
۲۹ دی ۱۳۹۸
سفارش طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی در رسانه نقره ای سفارش طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی در رسانه نقره ای
۰۴ فروردین ۱۳۹۹
آموزش ابزار براش در فوتوشاپ با سیلور رسانه آموزش ابزار براش در فوتوشاپ با سیلور رسانه
۲۴ اسفند ۱۳۹۸
قواعد و اصول استفاده از فونت در طراحی گرافیک قواعد و اصول استفاده از فونت در طراحی گرافیک
۰۴ فروردین ۱۳۹۹