menu   منو خانه گالری تصاویر قوانین سوالات متداول درباره ما تماس با ما مقالات ورود عضویت سبد خرید
10 تکنیک طلایی برای مدیریت موفق کسب و کار
10 تکنیک طلایی برای مدیریت موفق کسب و کار

مدیریت موفق کسب و کار زمانی امکان پذیر است که یک مدیر دوشا دوش پرسنل کار کند، حتی برای مشاهده عملکر کارگران لباس کار بپوشد و در محل حاضر شود و حتی کار کند. مدریت موفق کسب و کار زمانی اتفاق می افتد که مدیر خود را برتر از سایرین نداند با این حال در بین کارکنان دوست داشتنی و محبوب خواهد شد. 10 تکنیک طلایی که کمک می کند مدیریت موفق کسب و کار خود داشته باشید را در این قسمت مطرح می کنیم. با ما همراه باشید.

در گذشته به نظر می رسید مدیریت تنها پشت میز نشستن و دستور دادن است. اما وقتی با این شغل خطیر سازمانی آشنا می شویم می بینیم که هر مدیر به اندازه تمام نیروهای سازمان خود فعالیت می کند و دائما برای رشد و توسعه کسب و کار درستورالعمل تعبیه می کند. تکنیک های مدیریتی کمک می کند تا رشد و پیشرفت کسب و کار رقم بخورد و حتی کوچک ترین کسب و کار ها را به بین المللی تبدیل کند.

1. به فعالیت های خود خوشبین باشید

خوشبینانه ترین ها را برای آینده کسب و کار خود تصور کنید و مطابق با آن ها برنامه ریزی کنید. در این زمان مدیریت بحران را هم داشته باشید تا در زمان های رکود و افت اقتصادی راهکار های لازم را در دسترس داشته باشید. ممکن است در همان ابتدای امر و حتی طی سال ها فعالیت فراز و نشیب های بسیاری را داشته باشید اما امید به آینده و تصمیمات آگاهانه موفقیت های متعدد را پیش رویتان قرار می دهد. یک مدیر موفق در هر حال انرژی خود را حفظ می کند و الگوی کارکنان است زیرا لحظه لحظه رصد می شود. بهتر است برای رسیدن به اهداف پرانرژی و کوشا باشید.

2. بازاریابی هدفمند داشته باشید

هنگامی یک کسب و کار موفق عمل می کند که بازاریابی هدفمند داشته باشد. بهتر است بهترین شیوه های بازاریابی کسب و کار خود را بشناسید و متناسب به نوع بودجه و روش های مناسب بهترین ها را بگزینید. در واقع استراتژی های بازاریابی کمک می کند تا وقت و بودجه سازمان را در مسیر درست صرف کنید.

3. به روز باشید

دانشی که سال ها پیش برای راه اندازی کسب و کار خود بکار گرفته اید ممکن است امسال پاسخگوی بازار نباشد. مطالعه، همفکری، بررسی بازار و نیاز های مخاطبان را دائما تحلیل کنید تا مطابق با آنچه نیاز جامعه است گام بردارید. با استفاده از این تکنیک می توانید مدیریت موفق کسب و کار را در تمام ابعاد سازمان داشته باشید.

4. قبل از اقدامی فکر کنید

برای ایجاد هر تغییر یا اقدام به فعالیت جدید از قبل فکر کنید و به مرور زمان کم کم آن را اجرا کنید. تصمیمات عجولانه و یکباره اصلا از نظر اقتصادی به نفع سازمان نخواهد بود و شما را در برخی بخش ها ممکن است با کمبود بودجه و حتی ضرر روبرو کند. به عنوان مثال برای پیشرفت در بخش های مختلف سازمان از راه کار های رقبای موفق استفاده می کند بدون آنکه در نظر بگیرد سازمان مورد نظر در چه شرایطی، با چه بودجه ای و چه نوع زیر ساخت هایی اقدامات لازم را انجام داده است. الزاما هر نسخه ای پاسخگوی همه افراد نیست از این رو برایمدیریت موفق کسب و کار خود با افراد کارشناس و مدیران اجرایی جلساتی برگزار کنید تا با تحلیل مشکلات با استفاده از طوفان فکری بهترین راهکار را انتخاب کنید و برای عملی کردن آن میزان بودجه، مدت زمان و پرسنل لازم را تعیین کنید.

5. افراد باهوش و خلاق را استخدام کنید

استخدام افراد خلاق و با استعداد به نفع همه نوع کسب و کاری است. هنگامی که کاری را به افراد باهوش می سپارید تنها با یک اشاره تمام جزئیات و چگونگی انجام کار را جستجو می کنند تا با شناخت همه جانبه اقدامات لازم را انجام دهند. این افراد حتی ممکن است در برخی زمینه ها بدون تجربه باشند اما بهترین راهکار ها را با توجه به هوش سرشاری که دارند ارائه دهند. استخدام چنین پرسنل کار آمدی یکی از مهم ترین تکنیک های مدیریت موفق کسب و کار است.

6. هرگز از بند پ در استخدام استفاده نکنید

هنگامی که اقدام به استخدام نیروهای کارآمد می کنید فکر پارتی بازی را از سر خود دور کنید. شما زمانی می توانید مدیریت موفق کسب و کار خود را داشته باشید که با افراد لایق و شایسته کار کنید. استخدام نیروهایی که با بند پ وارد سازمان می شوند در مدت زمان کوتاهی ضرر های جبران ناپذیری را وارد خواهد کرد که تاوان آن را مدیر باید بدهد. در صورتی که فرد مورد نظر در میان دوستان و آشنایان شما است و فرد لایقی است که می توانید روی همکاریش حساب کنید هیچ ایرادی نخواهد بود اما در غیر این صورت بدون تعارف رودربایسی ها را کنار بگذارید و هوشیارانه ترین تصمیمات را بگیرید.


7. فعالیت های آنلاین داشته باشید

این روز ها بسیاری از سازمان ها و مشاغل با استفاده از وبسایت کاری در 24 ساعت شبانه روز مشغول به فعالیت هستند و خدمات و محصولات خود را بدون محدودیت جغرافیایی به فروش می رسانند. تجارت الکترونیک از جمله بخش های لاینفک هر برند است که سهم عمده ای در فروش و ارتقاء کسب و کار دارد.

8. ایجاد انگیزه در کارکنان

هر چقدر یک مدیر به کارکنان خود انگیزه بدهد و در آن ها قدرت خود باوری و شایستگی را پرورش دهد می تواند ثمره بیشتری از عملکرد مثبت آن ها دریافت کند. ارتقای شغلی یکی از مهم ترین عواملی است که کارکنان را بر آن می دارد تا با انگیزه بیشتر وظایف مربوطه را انجام دهند. ارتقای شغلی نتیجه باورهایی است که به پرسنل می دهید مدیریت موفق کسب و کار به راحتی محقق نخواهد شد تا زمانیکه به افراد به عنوان سرمایه های سازمان نگاه نکنید. کارآمدی افراد لایق آن ها را شایسته فعالیت های بزرگ تر می کند تا بتوانید با دریافت بازخورد های بهتر به توسعه و پیشرفت بپردازید. در صورتی که کسب و کار کوچکی دارید و نمی توانید در همان ابتدا با ارتقا و افزایش حقوق پرسنل کنار بیایید می توانید کارکنانی با سطح مهارت دانش بالا استخدام کنید که حقوق پایین تر و قابل قبول به ان پیشنهاد دهید.

9. محبوبیت خود را افزایش دهید

یک کسب و کار زمانی برند می شود که در همه ابعاد فعالیت خود حرفه ای عمل کند. این فعالیت ها می تواند کیفیت محصول، ارائه خدمات، خدمات پس از فروش، نوع لباس فرم، دیزاین محیط کار و مهم تر از همه نحوه تعامل کارکنان با مشتریان باشد. هرگز فکر نکنید تنها دانش و اطلاعات بکار گرفته شده در سازمان سبب گسترش آن شده، خیر. تخصص و مهارت زمانی مثمر ثمر خواهد بود که ارتباط با مشتریان را قدرتمند برقرار کنید. هرچقدر نیروهای انسانی یک برند در تعامل با مشتریان توانمند تر عمل کنند قدرت جذب و فروش را می توانند به راحتی افزایش دهند. در نتیجه هر چه میزان جذب مشتریان بیشتر باشد قطعا درآمد و سود حاصل از آن هم افرایش می یابد.

10. تور تفریحی برگزار کنید

یک کسب و کار موفق هنگامی که پرسنل کارآمد و حرفه ای دارد و مشتریان از همه فعالیت ها رضایت کامل دارند، شایسته است گاه این فرصت را به خود و پرسنل خود بدهید که به صورت دسته جمعی و کوتاه مدت تور تفریحی برگزار کنید و حس خانواده بودن را در وجود پرسنل خود برانگیزید.

تکنیک های طلایی مدیریت موفق کسب و کار همانطور که مشاهده می کنید با تدبیر و هوشیاری یک مدیر لایق به راحتی قابل اجرا است به شرط انکه هر یک را در زمان مناسب به کار گیرد تا بهترین ها را دریافت نماید.


رشد کسب و کار در شرایط بد اقتصادی رشد کسب و کار در شرایط بد اقتصادی
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹